- آقای مسعودی 40 سال دارد و پزشک است . او دارای همسر و سه فرزند است و در یک آپارتمان زندگی میکند . به نظر شما او در هر یک از نقش های زیر چه مسئولیتهایی بعهده دارد ؟

بعنوان پدر : وسایل مورد نیاز خانه را بخرد . در مواقع حساس تصمیمات لازم و مهمرا بگیرد .مراتبمحبت و احترام به فرزندان ، تلاشبرای تربیت صحیح آنها فراهم آورد . امکاناتتحصیل و شکوفایی استعدادهای فرزندان فراهمکردن غذا ،لباس و مسکن برای آنان . بعنوان همسر : محبت ، توجه و احترام به همسر همکاری و تقسیم کار با همسر در انجام امورمنزل ،همکاری و هم دلی در تربیت فرزندان ، فراهم کردن وسایل زندگی مانند غذا ، لباس و مسکن مناسب.

بعنوان پزشک : به بیماران خود رسیدگی و برای بهبود آنها تلاش کنند .

بعنوان فرزند پدر و مادر خود : محبت ، توجه واحترام نسبت به پدر و مادر ، دیدار آنان ، برآوردن خواسته هایشان و کمک و رسیدگی به آنان .

بعنوان همسایه : محبت و احترامبه همسایه ، جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای همسایه، مشارکت در اداره ساختمان ، ارتباط مناسب وکمک و همدلی به همسایگان در موقعیت های مختلف .

4 - باتوجهبه آنچه در درس علوم خوانده اید ،همفکری کنید و شگفتی های کار یکی از اعضای بدن را توضیح دهید .

یکی از شگفتی هاکلیه ها هستند . ما دو کلیه در سمت راست و چپبدن خود داریم که کار آنهاتصفیه خون ودفعسموم بدن است .

5 - پیمان نامه ای در باره بدن خود بنویسید و در آن قول بدهید که از این پس از اعضای بدنخود مراقبت می کنید تا سالم و تندرست باشید .

من قول میدهم از چشم های خود مراقبت کنم و زیاد جلوی تلویزیونو کامپیوتر نشوم تا به آن صدمهنزنم . من قول میدهم کهاز معده خود مراقبت کنم و از غذاهای زیان آور مانند پفک وچیپس استفاده نکنم تا به آن آسیبی نرسد و مریض نشوم

سوالات و جواب های درس اول مطالعات اجتماعی هفتم

جواب فعالیت درس 6 مطالعات نهم

جواب فعالیت های درس 6 مطالعات هشتم

جواب فعالیت ها و کاربرگه های درس هفتم مطالعات هفتم

سوالات درس 6 مطالعات نهم با جواب

سوالات درس 6 مطالعات هشتم همراه با جواب

سوالات درس 6 مطالعات هفتم همراه با جواب

، ,بعنوان ,همسر ,های ,آنان ,مراقبت ,قول میدهم ,من قول ,و احترام ,خود مراقبت ,مراقبت کنم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تو شعر میخوانی... خرید گوگل ویس پروژه و تحقیق دانشجویی مدرسه فيزولوژي دانلود خلاصه کتاب زندگی مطالب اینترنتی adibcarpet1 وبلاگ همه چیز golbonctarh